fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Уште една полициска акција во Гостивар

Објавено

на

За време на викендот во населба Млаки во Гостивар, е уапсен 28 годишен албански државјанин. Против кого е поднесена пријава за недозволено производство и пуштање во промет на наркотични средства. При обид за претрес осомничениот им побегнал на полицајците, пронајден е и уапсен половина час подоцна. После детален претрес во куќата на осомничениот се пронајдени уште 4 килограми марихуана. Одреден му е притвор од 30 дена.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!