fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Уште едно приведување за издржување на затворска казна во гостиварско

Објавено

на

По привевдувањето на гостиварец за издржување на затворска казна од 6 години, полицијата информира за уште еден случај, во кој осудениот е приведен за издржување на казна затвор со траење од 2,5 години.

Вчера (5 октомври) во 13 часот, во гостиварски Градец, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 31-годишниот Н.Д. од гостиварско Горјане, осуден на две и полгодишна затворска казна за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“,.

По приведувањето, реализирано со судска наредба, Н.Д. спроведен е во Казнено-поправната установа Затвор „Скопје“ во Скопје за издржување на казната.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!