Поврзи се со нас

Македонија

Успешната приказна на Палма Мол од Тетово продолжува, во петок отворање на нов ексклузивен дел

Објавено

на

Успешната приказна на трговскиот центар Палма Мол од Тетово продолжува. Цели 9 години успешно работење како лидери во регионот го заокружуваме со пуштање во употреба на новиот модерен капацитет, поголем, најмодерен и со ексклузивни брендови.

Палма Мол како трговски центар, заедно со новиот дел што во моментов за завршува со градба и официјално ќе биде пуштен за посетители во петок на 27 октомври, се простира на 77.000 м2 од кои 38.000 м2 се изнајмени квадратури за клиенти, 22.000 м2 се внатрешен паркинг простор на 2 нивоа под нула.

На наше и ваше задоволство во Палма Мол се позиционирани и присутни преку 150 дуќани и брендови, од кои дури 75% се интернационални светски брендови, што уште еднаш покажуваме зошто сме лидери во регионот и овој регион го доближуваме преку нас рамо до рамо со светот.

Со гордост можеме да најавиме дека за прв пат во нашиот град, токму кај нас, доаѓаат новите брендови од ЛПП Групација, Ризрвд, Синси, Мохито, Кроп, Хаус, потоа Де Факто, Бургер Кинг, Уста Донер, Збаро, Нептун, Хомакс, Беџети Премиум, Опен, Ени свитс со најнов уникатен концепт, АЈКОС стор, А1 стор, Кајра Вомен, Фанзон – ворлд оф фан, Саат Ве Саат, Том Тејлор со најнов концепт, Каубој кенди и воедно за идната година имаме веќе официјално најави и преддоговори со нови светски брендови кои за прв пат ќе влезат кај нас ексклузивно.

Секако да ги споменеме и некои од нашите соработници кои веќе се позиционирани кај нас во трговскиот центар и успешно работат со години, тоа се ДМ, Рамстор супермаркет, ЈИСК, Комодита, Мадам КОКО, ЛЦ Вајкики, Парфоа, Сфаровски, Пандора, Баз, Спорт вижн, Спорт риалити, спорт-м, кемофармаци, Џокс премиум, Тудорс, Сара Фешн, Пенти, Пизеро, Зухре, Шатци парфимерии, МајТајм, Идеал Хоум, ФЛО, Пекон бејкери, Емпориум, Офис Плус, Мис Спајс.

За најмладите и најмилите предвидено е специјалнен простор на огромна површина, тоа е “Фан зоната”, еден нов концепт на забава, игри, скокање, качување, летање, лизгање, друштвено натпреварување, и тоа сето ова ќе биде на површина од над 2.200 м2, амбиент специјално дизајниран од нашите архитекти во соработка со меидцински лица, каде што воздухот ќе се обработува и филтрира преку 3 рекуператори, со што и ја покажуваме нашата грижа за здравјето на најмладите во ова време на постојано присутни вирусни бактерии.

Би сакале да најавиме нови имиња во делот на фуд корнерот и угостителството, ги има веќе Емпориум а-ла карт ресторант, има Собрание сошл клаб лаунџ бар со одличен амбиент, има разновидност на ресторани за брза храна како КФЦ, Бургер кинг, Уста донер, Збаро, Мерак грил, Помодоро фуд, Донер кинг, Шатци сендвичари, Мон шери јами јогурт, а за идната година исто така можеме да најавиме уште многу познати светски брендови кои доаѓаат за прв пат.

За да можат нашите посетители да го искусат целото ова одлично искуство и задоволство во нашиот трговски центар, обезбедуваме и нудиме ЦЕЛОСНО БЕСПЛАТЕН паркинг кој има капацитет од 1.100 внатрешни паркинг места и 350 надворешни паркинг места. Ова е одлична можност за нашите посетители.

Палма Мол со над 1600 вработени е еден од лидерите во регионот, со тоа што би сакале да ги охрабриме сите оние кои сакаат својата кариера да ја градат во некој од брендовите на Палма Мол, да ги следат огласите за вработување и да го направат првиот чекор.

Ве очекуваме на официјалното отворање за посетители на 27 октомври, во петок во Палма Мол. Очекувајте многу забава.

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 4 дена

Изменет режим на сообраќај на патот Тетово-Гостивар, ќе трае 6 месеци

Гостиварпред 3 недели

Заврши доказната постапка за „Ласкарци“

Спортпред 1 час

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена