Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 06/05/2019 | 15:58

Утре (7 мај) неработен ден за администрацијата и училиштата во Скопје

Владата го прогласи 7 мај (вторник), да биде неработен ден за сите вработени во јавната и државната администрација на територијата на Град Скопје, соопштија попладнево од владината прес служба.

Со оваа одлука се опфатени основните и средните училишта, а градинките ќе бидат организирани непречено да ја извршуваат својата функција.

Владата им препорача и на приватните компании, особено од централното градско подрачје да ја прифатат одлуката овој ден да биде неработен и за вработените во нивните фирми.

Одлуката е поради еднодневната посета на Папата Франциск на Скопје.

Напишете коментар