Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Утре бесплатни прегледи на Систина Офталмологија во Чегране

Очната ординација „Систина Офталмологија“ Гостивар, утре (четврток, 18 април) организира бесплатно мерење на очен притисок и мерење на шеќер во Чегране. Мерењата ќе ги прави очен доктор, со својот тим од „Систина Офталмологија“ Гостивар.

Прегледите ќе се одвиваат во основно училиште „Перпарими“, во периодот од 14:00 до 17:00 часот. Од „Систина Офталмологија“ информираат дека не е потребно претходно пријавување и сите заинтересирани граѓани може слободно да дојдат во училиштето во посочениот термин за да им се извршат прегледи.

Бесплатни мерења на „Систина Офталмологија“ вчера имаше и во гостиварското село Врапчиште.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!