Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Утре бесплатни прегледи на Систина Офталмологија во Врапчиште

Очната ординација „Систина Офталмологија“ Гостивар, утре (вторник, 16 април) организира бесплатно мерење на очен притисок и мерење на шеќер во Врапчиште. Мерењата ќе ги прави очен доктор, со својот тим од „Систина Офталмологија“ Гостивар.

Прегледите ќе се одвиваат во основно училиште „Врапчиште “, во периодот од 14:00 до 17:00 часот. Од „Систина Офталмологија“ информираат дека не е потребно претходно пријавување и сите заинтересирани граѓани може слободно да дојдат во училиштето во посочениот термин за да им се извршат прегледи.

Бесплатни мерења на „Систина Офталмологија“ Гостивар неделава ќе има и во гостиварското село Чегране.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!