Поврзи се со нас

Македонија

Утре посвежо, од среда потопло и нестабилно со пороен дожд

Објавено

на

УХМР најавува дека времето утре ќе биде променливо облачно и посвежо, со повремени врнежи од дожд краткотрајно и со нестабилност.

Од среда дневната температура ќе биде во пораст, а во попладневните часови ќе има услови за локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималните дневни температури утре ќе бидат 18 степени, а во четврток ќе се искачат до 26.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 54 минути

25 годишна жена го пријавила партнерот за напад на улица во Гостивар

Гостиварпред 3 часа

Економското училиште во Гостивар домаќин на полуматурантите-Презентирани можностите, бенефитите и условите

Македонијапред 3 часа

Според ДЗС просечната нето плата во март била 40.496 денари

Гостиварпред 5 часа

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Акциска контрола во Гостивар, санкционирани 12 пешаци

Македонијапред 5 часа

Сиљановска Давкова ја предводи државно-црковната делегација во Рим и Ватикан на одбележување на Денот на сесловенските просветители

Парламентарни избори 2024пред 8 часа

Прегласување во седум избирачки места за Парламентарните избори 2024

Гостиварпред 20 часа

Свеченост за 24 Мај во Гостивар: Почит кон нашето културно и духовно богатство

Парламентарни избори 2024пред 1 ден

ДИК ги додели уверенијата за пратенички мандати

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Nesër më ftohtë, nga e mërkura më ngrohtë dhe me mot jostabil me rreshje të rrëmbyeshme

Објавено

на

Nga IPHM njoftojnë se moti nesër do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më i freskët, me rreshje të herëpashershme shiu për kohë të shkurtër dhe jostabilitet.

Nga e mërkura temperatura ditore do të rritet, ndërsa pasdite do të ketë kushte për jostabilitet lokal me reshje të dendura shiu, bubullima dhe erë të fortë.

Temperaturat maksimale ditore nesër do të jenë 18 gradë, ndërsa të enjten do të arrijnë deri në 26.

Популарно изминативе 100 дена