fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Утре прекини на струјата во села од општините Гостивар и Врапчиште

Објавено

на

Екипи на ЕВН Електродистрибуција утре (30 јули) ќе работат на реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, поради што ќе има прекини на струјата низ неколку села од гостиварската и врапчишката општина, соопшти компанијата.

Селото Ломница ќе биде без струја од 10.15 до 15.30 часот, Добридол од 8 до 11.30 часот. Во истиот период како Добридол, ќе биде прекината електричната енергија и во дел од селото Топлица.

Од 9.30 часот до 15.30 часот, струја нема да има во дел од село Чајле, поточно областа кај училиштето и накај село Форино.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!