Поврзи се со нас

Гостивар

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Објавено

на

Јавното претпријатие Комуналец најави прекин во водоснабдувањето во Гостивар за утре (7 март). Според најавите вода ќе нема во периодот од 9 часот наутро до 15 часот попладне.

„Ве известуваме дека поради завршниот дел од работите за приклучување на резервоарот во село Здуње на главната водоводна линија на градот Гостивар и завршување на овој дел од проектот СЕКО, на 7 март (вторник ) ќе има привремен прекин на водоснабдувањето во целиот град од 9:00 до 15:00 часот. Се надеваме на вашето разбирање до завршување на работите.“, стои во известувањето.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена