Поврзи се со нас

Гостивар

Утре во Гостивар ќе нема вода

Објавено

на

Општина Гостивар соопшти дека утре (16 ноември) почнувајќи од 7 часот ќе има привремен прекин на водоснабдувањето во Гостивар, кој според најавите ќе трае до завршување на работите за пуштање во употреба на новиот резервоар во село Здуње и новите цевки во водоводната мрежа.
Работите се дел од проектот СЕКО каде е извршено замена на старите азбестни цевки со нови и изградени се резервоари за непречено снабдување со вода и оптимален притисок во текот на целата година, наведуваат од локалната самоуправа.
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 6 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена