Поврзи се со нас

Гостивар

Утре во Гостивар ќе се промовира Здружението на граѓани „Движење за прогресивни промени“

Објавено

на

Утре, (25.04.2023) вторник, со почеток во 19 часот, во малата сала во Центарот за култура „АСНОМ“ ќе се промовира Здружението на граѓани од Гостивар „Движење за прогресивни промени“.

На настанот ќе бидат присутни и членови од веќе формираните граѓански здруженија од земјава каде обраќање ќе има и градоначалникот на Куманово – Максим Димитриевски.

Граѓанското движење формирано по концептот на иницијативата „За наше Куманово“, вакви здруженија веќе има во Куманово, Тетово, Прилеп, Крушево и Кочани, со амбиција за проширување низ цела држава. Целта е во блиска иднина сите вакви здруженија да се обединат и да прераснат во граѓанско движење со политички предзнак.

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена