Поврзи се со нас

Гостивар

Утре во Гостивар обука за жени претприемачки за „Маркетинг и комуникации“

Објавено

на

Во рамки на циклусот работилници, кои се дел од проектот на Националната платформа за женско претприемништво, утре во Гостивар ќе се одржи обука на тема „Маркетинг и комуникации“.

Работилницата има за цел да обезбеди поддршка за претприемачкиот потенцијал на жените за развој на постоечките и креирање на нови претпријатија, надоградување на знаењата и вештините од областа на современиот бизнис маркетинг и комуникациски стратегии, кои се важни чекори за основање и водење сопствен бизнис.

Предавач ќе биде проф. д-р Тамара Јованов Апасиева, професорка при Економскиот факултет во Штип, УГД, бизнис-консултантка и менторка. Локален координатор на Националната платформа за женско претприемништво за Полошкиот регион е Викторија Рафајловска.

Настанот ќе се одржи во Младинскиот центар YCC со почеток во 10 часот.

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена