Поврзи се со нас

Локални избори 2017

„Утрешен Гостивар“ претставен пред граѓани и низ повеќе локали во реонот на Саат Кулата

Шестиот ден од изборната кампања, кандидатот за градоначалник на Гостивар од ДУИ, Невзат Бејта го помина на средби со жителите и посети на локали во реонот на Саат кулата. Заедно со својот тим ја претставуваат и делат Изборната програма „Утрешен Гостивар“.

„ На средбата со жителите на Саат Маало, разговаравме и одлучивме да се изгради канализација за отпадни и атмосферски води на улица “Светозар Пепоски”, реасфалтираљње на улицата од булеварот “Браќа Ѓиноски” до Основното училиште “Гоце Делчев”, поправка, инсталација и модернизација на јавното осветлување во градот и во другите населени места, и како важна точка изградбата на покрив на ОУ „Гоце Делчев”. Денешниот Гостивар се разликува од плановите што ги имаме за Утрешен Гостивар“, изјави Бејта напоменувајќи некои од проектите планирани во Изборната програма: решавање на проблемот со депонијата Русино, изградба на капацитет за рециклирање на отпадот, подземни контејнери, финиширање на проектот “Вода за Гостивар”, со поддршка од Владите на Швајцарија и Германија, организирање на јавен превоз, уредување на инфраструктурата за лицата со посебни потреби и др.

 

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!