Поврзи се со нас

Култура

Утревечер реприза на „Јас сум“ – претставата која го крена Гостивар на нозе

По успешната премиера, во преполната сала на Центарот за култура АСНОМ во Гостивар, претставата „Јас сум“, утревечер (18 септември) ќе доживее втора изведба. Се работи за претстава која раскажува за животот, предизвиците и проблемите со кои секојдневно се соочува 15 годишната гостиварка Елиза Адбија, која има оштетен вид. Елиза ја игра и главната улога, додека текстот и режијата се на Вјолца Бафиту Зулбеари.

Репризата утревечер почнува во 19 часот.

Каква беше атмосферата на премиерата и кои пораки беа испратени, може да се потсетите од нашиот прилог.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!