Поврзи се со нас

Локални избори 2021

Утврден распоредот во гласачкото ливче за Локалните избори 2021

Објавено

на

  Државната изборна комисија денеска на седница со жрепка го утврди распоредот на кандидатите на гласачкото ливче за избори за градоначалници и членови на советите на општините и на Град Скопје.

  Со извршената ждрепка е утврден следниот редослед на листите на кандидати во гласачкото ливче за Локалните избори 2021 година:

  ИМЕ НА ПОДНОСИТЕЛБРОЈ ВО ГЛАСАЧКО ЛИВЧЕ
  АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ5
  АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ И АЛТЕРНАТИВА6
  АЛТЕРНАТИВА10
  ВМРО-ДПМНЕ И КОАЛИЦИЈА „ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА‘7
  ВМРО-НАРОДНА ПАРТИЈА14
  Граѓанска Опција за Македонија-ГРОМ1
  Движење БЕСА16
  Движење „Одлучно за промени” – ЛДП и ДОМ2
  Демократска партија на Албанците – ДПА11
  Демократска Унија за интеграција – ДУИ3
  Демократска партија на Турците на Македонија – ДПТМ8
  Kоалиција „НАЈДОБРОТО ЗА МОЈАТА ОПШТИНА“ предводена од СДСМ12
  КОАЛИЦИЈА ,,СИТЕ ЗАЕДНО“ ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА, АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ И АЛТЕРНАТИВА4
  ЛЕВИЦА15
  Партија за движење на Турците во Македонија – ПДТ13
  СДСМ Социјалдемократски Сојуз на Република Македонија9
  Бошњачки демократски сојуз БДС23
  ДВИЖЕЊЕ ЗА ДРЖАВА И ПРАВДА ДДП18
  ДВИЖЕЊЕ ЗА ДЕМОКРАТИЈА, ПРАВА, СЛОБОДА33
  Движење за Национално Единство на Турците – ДНЕТ24
  Демократи32
  Демократски Сили на Ромите – ДСР31
  Единствена Македонија  ЕМ19
  ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА20
  КОМУНИСТИЧКА ПАРТИЈА НА МАКЕДОНИЈА27
  Македонска Акција – МААК22
  Македонска Ера Трета/МАКЕДОНСКИ НЕЗАВИСНИ ЛИСТИ29
  Партија на Обединети Демократи ПОДЕМ30
  РОДИНА МАКЕДОНИЈА17
  РОМ – РОМЕСКЕ25
  СОЈУЗ НА РОМИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА21
  ТВОЈА ПАРТИЈА28
  Трајно Македонско Радикално Обединување – ТМРО26
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -АБДУЛА РЕЏЕПИ73
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ – АГИМ САДИКУ53
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ-АЛЕКСАНДАР ЃОРЃИЕВСКИ74
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ-АЛЕКСАНДАР ЈАНЕВСКИ121
   ГРУПА ИЗБИРАЧИ -АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ101
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -АЛЕКСАНДАР СИМОНОВСКИ72
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -АЛЕКСАНДРА ТРАЈАНОВА ИЛИЕВ59
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ АНА ПЕТРОВСКА104
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ,,АНДОН КРСТЕВСКИ“100
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ-АНГЕЛЧО ГЕОРГИЕВСКИ106
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -АНТОНИО НАУМОСКИ98
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ – АХМЕДИН РАМОВИЌ99
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ АЦО НОВЕСКИ86
  Група избирачи –  Божо Лажетиќ84
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -БОЈАН ТРАЈКОВСКИ88
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -БОРИС ВАНЧЕВ90
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ- БОРЧЕ БУЧИНСКИ102
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -БРАНЕ ЈОВАНОСКИ54
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ- ВЕНКО КРСТЕВСКИ116
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -ВИОЛЕТА ЃОРЃИЕВСКА55
   ГРУПА ИЗБИРАЧИ-ВЛАДО РИСТОВ71
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ-ВЛАДЕ МИЛАНОВ89
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ГЛИГОР ПЕТКОВ97
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ГОРАН ПОЦЕВ62
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ГОРАН РАЈЧЕВСКИ67
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ- ГОРАН РУСОВСКИ63
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ГОРАН ЧЕКАЛОВИЌ66
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ДАНЕЛА АРСОВСКА82
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ- ДАНИЕЛ МАКСИМОСКИ69
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ-ДАРКО ГОЦЕВСКИ60
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -ДАРКО КОНЕСКИ81
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -ДЕЈАН ДИМИТРОВСКИ76
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ- ДЕЈАН ЃОРЃИЕВ96
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -ДЕНИС  ТОДОРОВСКИ94
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -ДИМИТАР ВЕЛЈАНОСКИ122
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -ДИМЧЕ АНДРЕСКИ37
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ДРАГАНА ВЕЛКОВСКА119
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ – ГАБРИЕЛА ИЛИЕВСКА65
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ Ѓорѓи Танушев120
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ЕНВЕР ПАЈАЗИТИ64
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ЖАРКО СТЕВАНОСКИ114
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ЖИКА СТОЈАНОВСКИ95
  Група избирачи  Златко Шурбевски68
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ-ЗОРАН ВИТАНОВСКИ77
  Група избирачи -Ивана Ѓорѓиевска61
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ИВИЦА АВРАМОСКИ112
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ-ИВИЦА ТОШЕВСКИ111
  Група избирачи Јана Белчева Андреевска83
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -ЈОВАН ЗЛАТЕВСКИ109
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ЈОВАН ПЕЈКОВСКИ56
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ЈОРДАН ПАВЛОВ70
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ЗОРАН ЛАЗАРОВСКИ – ПАЉО107
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ ЗОРАН НОГАЧЕСКИ110
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ- МАКЕДОНКА АНГЕЛОВСКА44
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ80
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -МАРЈАН АЛАМПИОСКИ75
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -МАРЈАНЧО АРАНЃЕЛОВ46
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ- МАРЈАНЧО КОЛЕВСКИ51
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -МИЛОШ СТАМЕНКОВИЌ42
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ-МИРАН МИТРЕВСКИ108
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -МИРОСЛАВ СЛАВКОВИЌ             79
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ- МИТКО КАМЧЕВ48
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -МУАМЕД АХМЕДОВ50
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -НЕВЕНА ГЕОРГИЕВСКА52
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ-ПЕРО МИТРЕВСКИ113
   ГРУПА ИЗБИРАЧИ- ПЕТАР КАМЧЕВСКИ45
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ – РЕМЗИ МЕДИК103
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -РИСТЕ АНДОНОВ92
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ – РИСТЕНКА АЛТИПАРМАКОВСКА36
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ- РИСТО САКАЛИЕВ117
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ РИСТО ЏАКОВ105
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -СВЕТО ДИМОВСКИ49
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ-СЛОБОДАН ВЕЛИНОВСКИ78
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ- СЕЈДО САЛИОВ91
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ – СЛОБОДАН ДАНЕВСКИ34
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -СТЕВЧЕ СТЕВОСКИ38
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -СТЕФАН ПУТОВСКИ85
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ СТОЈАНЧЕ ЛАЗОВ40
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ СТОЈАНЧО ЧАУШ ТРПЕСКИ58
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ СТОЛЕ АТАНАСОВСКИ43
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ-СУЗАНА ЃОРЃИЕВИЌ41
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -ТОМЕ ЌИЧУКОB35
  Група избирачи ТРАЈЧЕ ИЛИЕВСКИ115
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ- ФРАНЧЕСКО НАКОВ39
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ – ФАТМИР ЛИМАНИ87
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ -ФИЛИП ЏИКОВСКИ47
  Група избирачи-ХАМДИ СУЛЕМАНИ93
  ГРУПА ИЗБИРАЧИ-ШАЌИР ИСЛАМИ57
  Група избирачи -ШЕФКЕТ АСАНОВ118

  Поради ситуацијата поврзана со пандемијата со Ковид-19, седницата на која се одржа жрепката се одржа без присуство на овластените претставници на политичките партии, коалициите и групите избирачи.

  Во рамки на седницата се одржа и жрепка за доделувањето локации на рекламни паноа и билборди за политичко рекламирање.

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Анкета:

  Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

  Advertisement
  Advertisement
  Македонијапред 2 часа

  Трета доза антиковид вакцина до сега примиле 10.386 граѓани

  Гостиварпред 6 часа

  Тројца повредени во судир на автомобили кои ги возеле малолетник и 18 годишник

  Гостиварпред 8 часа

  Владиката г.Јосиф чиноначалствуваше на света литургија во новоизградена црква во Загреб

  Гостиварпред 9 часа

  МВР официјално за несреќата кај Ласкарци во која загина жител на Чегране

  Локални избори 2021пред 9 часа

  Ова се избраните членови на идниот Совет на Општина Врапчиште

  Занимливостипред 10 часа

  Од најмалите до најголемитe – факти кои докажуваат колку се фасцинантни животните

  Вестипред 21 час

  КК Гостивар го „нагости“ Работнички со +26 поени разлика

  Гостиварпред 22 часа

  Позитивни на коронавирус 11% од тестираните во Македонија, Гостивар има 3 нови случаи

  Локални избори 2021пред 1 ден

  Ахмети: На Гостивар му треба достоен лидер, не сме далеку од победа

  Локални избори 2021пред 1 ден

  Официјално: Еве кој ќе седне на советничките столчиња во Општина Гостивар

  Локални избори 2021пред 1 ден

  ДИК ги соопшти конечните резултати, во вториот круг ќе се гласа во 44 општини

  Гостиварпред 1 ден

  Гостиварската полиција вчеравечер приведе две лица

  Спортпред 1 ден

  КК Гостивар денеска од 18 часот ќе го нагости Работнички

  Вестипред 1 недела

  КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

  Гостиварпред 6 дена

  Гостиварци се мобилизираат за помош на семејството на малата Лена

  Гостиварпред 2 недели

  Гостиварка со повик до кандидатите за градоначалник: Потпишете декларација за лицата со посебни потреби

  Гостиварпред 2 недели

  Пофалница и награда за Тамара од Гостивар, како еден од најдобрите дипломци на УКИМ

  Гостиварпред 5 дена

  DAVA Гостивар ќе ја реновира куќата и ќе ги покрие потребите на загрозеното семејство

  Локални избори 2021пред 1 недела

  Бејта: За само 100 дена Гостивар ќе биде чиста општина, еве ги првите 24 проекти

  Гостиварпред 2 недели

  Во дел од Гостивар денес ќе нема струја неколку часа

  Локални избори 2021пред 2 недели

  Проект за модерен и инклузивен плоштад во Гостивар презентира АА/А

  Македонијапред 2 недели

  Здравствените власти не очекуваат нов силен ковид бран, наскоро во кафуле само со 2 дози вакцина

  Гостиварпред 1 недела

  Полицајци во Гостивар пукале во воздух за да смират тепачка и напад

  Гостиварпред 2 дена

  Д-р Угриновски во Гостивар: „Кој еднаш отишол на планина, секогаш ќе ѝ се враќа“

  Гостиварпред 1 недела

  Во Гостивар приведена млада жена заради агресија и закани кон сопругот

  Музикапред 2 недели

  Скоро два века по смртта на Бетовен, вештачката интелигенција ја заврши неговата недовршена симфонија

  Локални избори 2021пред 3 недели

  Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

  Спортпред 2 месеци

  КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

  Спортпред 5 месеци

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 5 месеци

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 5 месеци

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 5 месеци

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 6 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 8 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 9 месеци

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

  Гостиварпред 1 година

  ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

  Спортпред 1 година

  Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

  Отворени работни места во Полог:

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!