Поврзи се со нас

Вести

Вака го правеше тоа Пеле и тоа пред повеќе од 50 години (видео)

Објавено

на

Бразилската легенда Пеле, кој почина на 82-годишна возраст, за многумина е најдобриот фудбалер во историјата. Во Бразил е прогласена тридневна, а во градот Сантош седумдневна жалост.

Првата фудбалска ѕвезда во Светот, во текот на кариерата одигра 1.363 натпревари и постигна 1.281 гол, што се уште е светски рекорд.

Вака го правеше тоа Едсон Арентес до Насименто – Пеле.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена