Поврзи се со нас

Гостивар

Вчеравечер во Гостивар напади врз малолетник и врз работник

Објавено

на

Шеесет и четиригодишниот гостиварец Д.К. вчеравечер (23 октомври) во 23 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавил дека на улица „Илинденска“ во Гостивар неговиот малолетен син физички бил нападнат од едно лице кое му барало пари.

Четириесет и едногодишниот С.Ќ. од гостиварско Чајле вчеравечер (23 октомври) во 21 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавил дека извршувајќи работни обврски на улица „18 Ноември“ во Гостивар неговиот колега Д.Е. на возраст од 33 годишни физички бил нападнат од едно лице.

Полиицјата извести дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена