Поврзи се со нас

Гостивар

Вчеравечер во Гостивар приведени двајца млади поради марихуана

МВР информира дека вчера (21 октомври) околу 20.35 часот на ул.„Живко Брајковски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово лишиле од слобода 21 годишник од Гостивар и 18 годишно лице од гостиварското село Равен, поради тоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана. Полицијата најави дека по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!