Поврзи се со нас

Спорт

Вечерва Македонија против Чешка за пласман на СП 2023

Објавено

на

Ракометарите на Македонија вечерва во Скопје против Чешка од 19 часот го играат решавачкиот меч за пласман на Светското првенство 2023.

Македонските ракометари за да продолжат со настапите на големите натпреварувања, вечерва во салата Борис Трајковски мора да ја совладаат селекцијата на Чешка.

Во меч во кој влегуваме речиси од „нула“ со оглед на ремито остварено на првиот меч во Злин (24-24), за пласман на СП за збраниците на Кирил Лазаров потребна е победа или нерешен резулатат со постигнати помалку голови од 24.

Билетите за овој дуел беа експресно распродадени, па македонските ракометари ќе имаат максимална поддршка од трибините.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена