fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Вечерва нема полициски час

Објавено

на

Согласно одлуката што ја донесе Владата при измена и дополнување на мерките за заштита од ковид 19, вечерва нема да има полициски час.

Од 28 април, забраната за движење на населението и на возила од јавен превоз на целата територија на државата,  важи од 21 часот навечер до 5 наутро. Исклучок од оваа забрана се вечерните часови меѓу 1 и 2 мај, односно за време на верскиот празник Велигден, и вечерта меѓу 13 и 14 мај за време на верскиот празник Рамазан Бајрам.

И покрај тоа што вечерва нема полициски час, летните тераси на угостителските објекти ќе можат да работат најдоцна до 20:30 часот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!