fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Вечерва нов земјотрес почувствуван во Гостивар – Епицентар повторно во Албанија

Објавено

на

Тлото во Албанија не престанува да се тресе по силниот земјотрес што беше регистриран вчера со јачина од 5,8 степени според Рихтер.

Вечерва нов земјотрес ги вознемири гостиварци. Земјотресот е регистриран во 22:05 часот, со јачина од 4 степени по Рихтеровата скала во Албанија, земјотресот е почвувствуван во Црна Гора, Србија и Македонија.

Епицентарот бил на 30 километри северзападно од Тирана, овој пат на 5 километри од Вора на длабочина од 40 километри.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!