fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Вечерва во Гостивар стартува The Park Festival 2

Објавено

на

Со концерт на Шпат Деда и Туна, вечерва започнува второто издание на музичкиот фестивал Парк во Гостивар. Концертите ќе се одржуваат на локација во гардскиот парк, според протокол за заштита од коронавирус. Фестивалот ќе трае до 6 септември.

Утревечер (4 септември) настапува Емин Џијан со Меџикал Оркестар. Саботната вечер е резервирана за концерт на Нокаут со специјалниот гостин Игор Џамбазов. Фестивалот ќе биде затворен со музичка вечер на ди џеи.

„Ги направивме сите подготовки за безбедно одржување на настаните, според протоколите. Ќе има два влеза, секој што ќе дојде ќе мора да се дезинфицира и носењето на маски е задолжително“, рече Влора Демири, ПР на Парк фестивал.

Освен главните фестивалски настани, предвидена е и програма за најмладата публика, секој ден од 18 до 20 часот.

Парк фестивалот го организира Ин Бокс Ентертејтмент.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!