fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Верските објекти во гостиварско на мета – обид за кражба во црквата во Сушица

Објавено

на

Верските објекти не се поштедени од крадци, а тоа го потврдуваат и од полицијата. Секторот за внатрешни работи Тетово регистрира обид за тешка кражба во црквата во гостиварското село Сушица.

Педесет и пет годишен жител на селото пријавил дека, за сега непознати сторители со употреба на тврд предмет ја оштетиле влезната дрвена врата од храмот, како и две споредни врати. Сепак, лицата не успеале да влезат во црквата и не е украдено ништо. Полицијата соопшти дека е извршен увид и се работи за расветлување на случајот.

Провалување деновиве имаше и во црква во тетовска Волковија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!