Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Патот Де Гуа, кој се наоѓа во Франција може да го поминете само во одредени периоди во денот и тоа тогаш кога ќе посака природата, бидејќи патот исчезнува под вода два пати во денот.

Четири километарскиот пат кој ги спојува островот Ноирмоутиер и градчето Беавоуир-сур Мер, во одредени периоди во денот поради плимата исчезнува под 4 метри вода. И на двата почетоци на патот поставени се огромни дисплеи кои информираат дали е патот безбеден, но и покрај тоа се случуваат голем број на несреќи. Долж целиот пат за непослушните, неопрезните и склоните на самоубиство поставени се платформи каде може да се засолнат и чекаат помош.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!