fbpx
Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Објавено

на

Патот Де Гуа, кој се наоѓа во Франција може да го поминете само во одредени периоди во денот и тоа тогаш кога ќе посака природата, бидејќи патот исчезнува под вода два пати во денот.

Четири километарскиот пат кој ги спојува островот Ноирмоутиер и градчето Беавоуир-сур Мер, во одредени периоди во денот поради плимата исчезнува под 4 метри вода. И на двата почетоци на патот поставени се огромни дисплеи кои информираат дали е патот безбеден, но и покрај тоа се случуваат голем број на несреќи. Долж целиот пат за непослушните, неопрезните и склоните на самоубиство поставени се платформи каде може да се засолнат и чекаат помош.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!