fbpx
Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Објавено

на

За да постанат полицајци во Јапонија, секој кандидат треба да има црн појас во џудо. Дополнително, полицајците мора посетуваат курсеви за декорирање цвеќе, пишување поезија, посебен начин на подготвување чај и свирење флејта. Се со цел за подигање свеста на полицајците за уметничкиот дел на човековата природа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!