Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Од Гибралтар, Европа, до континентот Африка, поточно до градот Тангер, со авион се патува 20 минути. Тоа е најкраткиот континентален лет на светот. Местата се одалечени 55 километри.

Погледнете повеќе занимливи објави: Верувале или не?!

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!