fbpx
Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Кадапул е цвеќе од фамилијата кактуси. Преубаво е, но никој никогаш не успеал да подари буќет од овој вид на цвеќе, затоа што цвета околу полноќ, а свенува пред да зазори.

Го има на Шри Ланка, во Мексико, Венецуела и во Тексас.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!