fbpx
Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Објавено

на

Во германскиот град Weidenthal, секоја година после Божиќ се одржува натпревар во фрлање елки. Натпреварувачите ги фрлаат елките во три дисциплини: како копје, диск и во височина. Ваквата традиција се одржува во рамки на фестивал, којшто се нарекува Knutfest, а се организира 18 години.

 

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!