Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Хостелот „Суд“ се наоѓа во Единбург, Шкотска. Собите за гости се всушност затворски ќелии на некогашниот затвор во овој објект. Ноќевањето „зад решетки“ чини 10 евра во обичните соби, каде има повеќе кревети. Ноќевање во самица се плаќа по 50 евра.

Овој хостел од неговото отворање, во август 2019-та, стана многу популарен и се бара место повеќе…

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!