Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Оваа фотографија датира од 20 септември 1932 година. Единаесет градежни работници фотографирани се на пауза за ручек, на челичен носач на се` уште недовршениот облакодер – Рокфелер Центар во Њу Јорк, на висина од 260 метри.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!