Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Оваа фотографија датира од 20 септември 1932 година. Единаесет градежни работници фотографирани се на пауза за ручек, на челичен носач на се` уште недовршениот облакодер – Рокфелер Центар во Њу Јорк, на висина од 260 метри.

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!