fbpx
Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Објавено

на

Оснивачот на Aliexpress и Alibaba, Џек Ма, по завршувањето на факултетот 30 пати аплицирал за работа и сите го одбиле. Кога пристигнал популарен ланец за брза храна во Кина, Џек се пријавил да пржи пилешко кај нив. Од 24 пријавени, примиле 23 луѓе, само него го одбиле.

Во 1995 заминал во посета на Америка и пријателите таму му покажале некаков „интернет“. Во пребарувачот искуцал „Кина“ и забележал дека не постои никаков сајт за Кина.

„Што ако јас направам сајт каде кинеските компании би можеле да ги претставуваат своите производи“, си помислил денес најбогатиот кинез на светот.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!