Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Помеѓу 18 и 20 јануари годинава, од магацин во Ресен украдени се 26 тони и 880 килограми јаболка. Вештиот крадец успеал да однесе 1680 гајби ресенско јаболко.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 35 минути

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 4 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 5 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 18 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 19 часа

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Гостиварпред 22 часа

Кризниот штаб во Гостивар бара банките и дуќаните каде има гужви да спроведат поголем ред

Гостиварпред 22 часа

Во хотели во Маврово има 135 лица во државен карантин – ги обезбедува војска и полиција, општина М.Ростуше се вклучува со комунални услуги

Македонијапред 23 часа

79 годишен дебарчанец почина од коронавирус, во земјава има 26 новозаболени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!