Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Најголемата куќа во приватна сопственост во светот се наоѓа во Мумбаи, Индија. Изградена е во 2010-та година, има 27 ката и површина од над 37 илјади метри квадратни.

Во неа живее четиричлено семејство, а за одржување се грижи персонал од 600 вработени. Куќата е наречена Антилиа, и воедно е најскапиот имот на светот со вредност од над милијадра долари.

На покривот од куќата има доволно простор за истовремено слетување на три хелокоптери. Во објектот има спа центар, апартматни за гости, базени, кино сала…

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!