fbpx
Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Најголемата куќа во приватна сопственост во светот се наоѓа во Мумбаи, Индија. Изградена е во 2010-та година, има 27 ката и површина од над 37 илјади метри квадратни.

Во неа живее четиричлено семејство, а за одржување се грижи персонал од 600 вработени. Куќата е наречена Антилиа, и воедно е најскапиот имот на светот со вредност од над милијадра долари.

На покривот од куќата има доволно простор за истовремено слетување на три хелокоптери. Во објектот има спа центар, апартматни за гости, базени, кино сала…

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!