fbpx
Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Патот наречен Chapman’s Peak Drive во Јужноафриканската Република е долг 9 километри, а има дури 114 кривини. Се наоѓа на околу еден час возење од Кејптаун и поврзува две места Nurdhoeka и Hout Beja. Бил изграден пред Првата светска војна.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!