Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Модната ревија “Mont Everest Fashion Runway” е одржана на надморска висина од 5.643 метри. На ревијата учествувале осумнаесет храбри машки и женски модели, а ја проследила публика од 20 луѓе. Целта, освен промовирање на нови модни трендови, била и да се сврте вниманието на јавноста за климатските промени.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 18 минути

Нови две жртви на Ковид 19 во Македонија, починаа пациенти од Куманово и Дебар

Гостиварпред 1 час

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 1 час

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 2 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 5 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 6 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 19 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 21 час

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!