Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Боби и Кени МекКауги од Ајова (САД) се првите родители на светот чијашто седморка доживеала полнолетство. Кога дознале дека мајката носи 7 бебиња, лекарот ги советувал да абортира четири од нив, за три да имаат шанси да преживеат, но тие инсистирале да ги задржат сите бебиња.

Денес сите се живи и здрави, со факултетска диплома.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!