Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

За да се добие 1 килограм мед, пчелата мора да облета 5 милиони цветови и да прелета над 110.000 километри за да донесе 3-4 килограми нектар во корпата.

фото: Евалд Нефе

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!