fbpx
Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Објавено

на

Градовите Ерусалим (Израел) и Неапол (Италија) од поодамна, а од скоро и Сплит (Хрватска) и Белград (Србија) имаат база на податоци каде задолжително при пријава на миленикот се регистрира и ДНК на кучињата.

Кога комуналната полиција ќе пронајде кучешки измет на улиците во овие градови, се прави ДНК анализа и преку регистарот на податоци го идентификуваат сопственикот. Казната за ваков прекршок во Израел и Италија е 700 евра, вкучувајќи ја и направената анализа.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!