Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Објавено

на

Хајнрих Де Вилиер, јужноафриканец кој живее во Австралија, во рок од 24 часа посетил 78 кафеани и барови во Мелбурн. Со тоа влезе во Гинисовата книга на рекорди.

Интересно е правилото што морал да го следи, а тоа е да испие 125 милилитри пијалок во секоја од посетените локали.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 7 минути

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 1 час

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 2 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 3 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 4 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 4 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 6 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 7 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена