Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Објавено

на

Најголемата пица на светот зафаќа површина од 1.299 квадратни метри и од неа може да бидат послужени 68.000 порции. Гинисовиот рекорд го поставија американскиот ланец на ресторани Pizza Hut и јутуберот „Airrack“, а гигантската пица ја направија во Конгресниот центар во Лос Анџелес.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 9 минути

Си товареле инвентар од обложувалница без да знае бизнис партнерот, приведени пет лица во Гостивар и еден во Тетово

Гостиварпред 1 час

Од утре онлајн аплицирање за упис во средно

Гостиварпред 2 часа

Малолетник фатен со марихуана ноќеска на улица во Гостивар

Гостиварпред 4 часа

Државата има правни механизми за раскинување на концесиите за мали хидроцентрали во Маврово, порачува Еко свест

Гостиварпред 5 часа

Уапсен надрилекар во Врапчиште – Најдени апчиња, пари, медицински белешки во неговата лажна ординација

Гостиварпред 6 часа

Спортски игри за основците во Гостивар: Влечеа јаже, скокаа во вреќи, додаваа топка…

Македонијапред 7 часа

ССМ: Минималната синдикална кошница во мај 49.025 денари

Македонијапред 8 часа

Невреме го поплави Делчево

Македонијапред 9 часа

Какво време нѐ очекува викендов?

Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена