Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Објавено

на

Кинезите имаат изградено „речен автопат“. Делницата долга 4,4 километри се наоѓа над реката Ксијанџи и е дел од пат кој ги поврзува градот Гуфузен во округот Синшан со главниот автопат меѓу Шангај и Ченгду во југозападна Кина. За изградбата биле потрошени 71 милион долари.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 часа

Објавен повик за невработени-По 6.000 евра грант за да си отворат бизнис

Македонијапред 3 часа

Обвинителството постапува по предмет за кривични пријави за издавање на лични документи

Македонијапред 4 часа

Меѓу повлечените како небезбедни: Путер, виршли, сладоледи, сокчиња за деца…

Македонијапред 5 часа

Две децении од смртта на претседателот Борис Трајковски

Гостиварпред 6 часа

Тмурно и врнежливо време во новата работна недела

Видео емисиипред 23 часа

Најавуваме премиера! Утре „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ со Живка Ѓурчиновска и Г‘зиме Фејзи

Македонијапред 1 ден

Најавен протест во здравството ако платата не се исплати согласно Законот за минималец

Гостиварпред 1 ден

Возило удрило во ограда и канделабра кај патарината во Гостивар

Гостиварпред 1 ден

Казни и одземање на дозволата, ноќеска во Гостивар фатени 7 пијани возачи

Гостиварпред 6 дена

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена