fbpx
Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Објавено

на

Спартанскиот крал Агесилај, кој ги водел најтешките битки против Персијанците, во една прилика бил запрашан која доблест е поголема – праведност или храброст?

“Кога сите луѓе би биле праведни, не би постоела потреба од храброст”, одговорил Агесилај.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!