Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верували или не?!

Популарниот Мајкл Џексон, сепак не и пркосел на гравитацијата, за изведба на неговиот омилен и подоцна зашитен потег на сцена, навалувањето од 45 степени, користел посебни чевли направени за таа намена. Зачудувачкиот танц првпат беше виден во 1987 година, најчесто изведувајќи го на песната „Smooth Criminal“.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!