Поврзи се со нас

Вести

„Вешта жена“ во Гостивар по петти пат

Објавено

на

Пет креативни и вредни гостиварки се натпревараат за титулата „Вешта жена“ на Гостивар за 2017-та година. Манифестацијата се одржува вечерва, а секоја од натпреварувачките има подготвено трпеза со јадења, торта и декорација на одредена тема.

Билјана Дејаноска се претставува со маса под името „Македонско-италијанска соработка“ , Сашка Секулоска ја посвети својата трпеза на славениците со дводецениски брачен јубилеј, младата Емилија Србиноска преку храната што ја подготви го слави Рокенролот, Лулјета Селмани ја нарече својата маса „Пролетна фантазија“ и Моника Ѓорѓевиќ од трпезата создаде „Свадбена бајка“.

Настанот, кој во Гостивар се случува по петти пат, го организира здружението „Вешта жена“.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 23 минути

Приведен гостиварец заради „тешка кражба“ од куќа во изградба

Спортпред 4 часа

ЕВРО2024: Пивски рестрикции на дуелот меѓу Англија и Србија

Здравје и убавинапред 5 часа

Маска за регенерирање на косата која можете сами да си ја направите

Спортпред 20 часа

Почнува Европското фудбалско првенство ЕУРО 2024 – отвораат Германија и Шкотска

Гостиварпред 22 часа

Мајка пријавила физички напад со солзавец врз нејзиниот малолетен син во Гостивар

Вестипред 23 часа

Путин: Прекин на огнот и мировни преговори веднаш штом Украина ги повлече војниците и прекине кандидатурата за НАТО

Гостиварпред 24 часа

Жена од Долна Бањица повредена при гаснење на пожар

Вестипред 1 ден

Почнува муслиманскиот аџилак, се очекуваат два милиони аџии

Гостиварпред 1 ден

Гостиварец пријавил уцена со фотографија на малолетната ќерка на социјални мрежи

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена