fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Вештачка трева на спортските терени за мал фудбал во Балиндол и Чегране

Објавено

на

Терените за мал фудбал во Чегране и Балиндо се подновуваат со вештачка трева. Како што информираа од општина Гостивар за набавка на тревата биле издвоени 1 милион и 750 илјади денари од општинскиот буџет.

“Сега кога веќе завршија работите во Чегране, ќе следи уредувањето и на теренот во Балиндол. Вреди да се напомене дека покрај поставувањето на вештачка трева на теренот за мал фудбал во Чегране поставено е и соодветно осветлување, а извршени се и други дополнителни работи за теренот да ги исполнува сите потребни стандарди “, вели Јасин Демири, портпарол на општина Гостивар.

Локалните власти ги повикуваат граѓаните што повеќе да ги користат спортските терени, но и да покажат одговорно однесување и да се грижат за јавното добро.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Гостиварка го пријавила партнерот за напад и обљуба

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!