fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

(видео) Новите банкноти од 100 и 200 евра издржуваат перење, пеглање…

Објавено

на

Новите банкноти од 100 и 200 евра ќе бидат пуштени во оптек од 28-ми мај. Со нив, Европската централна банка ја завршува серијата наречена Европа, откако претходно ги пушти банкнотите од 5,10,20 и 50 евра.

Дека новите банкноти имаат подобрени безбедносни карактеристики и се многу издржливи, докажува и видеото што го објави Европската централна банка.

Банкнотите го поминаа тестот на перење, пеглање, силен притисок итн. Погледнете во видеото.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!