fbpx
Поврзи се со нас

Вести

(видео) Шпанците со журки на улица прославија крај на вонредната корона состојба

Објавено

на

  Стотици Шпанци, претежно млади со журки на улиците го прославија крајот на вонредната состојба во Шпанија, кој настапи во саботата точно на полноќ. Земјата беше во вонредна состојба поради пандемијата изминатите шест месеци, со посебни мерки и полициски час. Беше забрането и патување од еден во друг регион, мерка која исто така сега се укинува.

  Шпанија ги отвора и угостителските објекти, коишто ќе работат под протоколи и со ограничен капацитет.

  Масовно прослави со аплаузи, пеење и танцување поради ослободувањето на рестрикциите, имаше во централните подрачја на Мадрид и Барселона, како и на плажите

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!