Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Видео што го запали интернетот: Детски хор и професорот како Фреди Меркјури ја изведуваат Боемска Рапсодија

Професорот во музичкото училиште во Вараждин, Хрватска, Томислав Цвртила приреди проштален концерт за паметење. Со својот ученички хор ја изведе „Боемска рапсодија“ од легендарните Квин. Впечатокот да биде посилен, професорот настапи со имиџот на незаборавниот музички гениј Фреди Меркјури. Добра лекција за сите професори!

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!