Поврзи се со нас

Вести

#Викенд полициски час со Gostivarpress.mk: Реобјави на забавни и безвременски текстови

Како што веќе сите знаете, забраната за движење за време на викендите е продолжена, па во сабота и недела, полицискиот час почнува во 16 попладне и трае до 5 часот наутро.

Искористете го квалитетно времето поминато во домот, во кругот на семејството. За забава може да играте друштвени игри, да гледате филмови и серии, да читате книги, можеби и да си организирате домашно караоке, заеднички час по вежбање и слично.

Gostivarpress.mk сака да даде свој придонес во „тепање на здодевоста“ додека трае викенд полицискиот час, па со таа цел ќе направиме реобјави на интересни и безвременски текстови од рубрики коишто биле меѓу најчитаните на нашиот е-медиум.

Минатиот викенд ја реобјавивме рубриката „Еден ден со…“, а во овој викед ќе ве потсетиме на фељтонот „Како се роди гостиварската кошарка“.

Уживајте!

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!