Поврзи се со нас

Гостиарски

#Викенд полициски час со Gostivarpress.mk: Реобјави на забавни и безвременски текстови

Како што веќе сите знаете, забраната за движење за време на викендите е продолжена, па во сабота и недела, полицискиот час почнува во 16 попладне и трае до 5 часот наутро.

Искористете го квалитетно времето поминато во домот, во кругот на семејството. За забава може да играте друштвени игри, да гледате филмови и серии, да читате книги, можеби и да си организирате домашно караоке, заеднички час по вежбање и слично.

Gostivarpress.mk сака да даде свој придонес во „тепање на здодевоста“ додека трае викенд полициксиот час, па со таа цел ќе направиме реобјави на интересни и безвременски текстови од рубрики коишто биле меѓу најчитаните на нашиот е-медиум.

Меѓу нив е рубриката „Еден ден со…“, во којашто наши сограѓани одговараат на прашања поврзани со нивното секојдневие, работа, хоби, размислувања, ставови и слично.

Се надеваме дека ќе успееме барем за кратко да ве забавуваме и оттргнеме од корона вестите.

Вчера (сабота) реобјавивме „Еден ден со..“: Владимир Николоски, Џезаир Реџепи, Јордан Џејмс Ивановски, Роберт и Ренато Димитриевски, Сарита Селмани и Марјан Јосифоски.

Денеска (недела) продолжуваме со: Андреа Андреевски, Наташа Јовановска, Агим Амети, Дана Крстеска, Ненад Савески, Магдалена Пејчиноска, Озан Адеми и Мирослав Попоски.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!