fbpx
Поврзи се со нас

Гостиарски

#Викенд полициски час со Gostivarpress.mk: Реобјави на забавни и безвременски текстови

Објавено

на

Како што веќе сите знаете, забраната за движење за време на викендите е продолжена, па во сабота и недела, полицискиот час почнува во 16 попладне и трае до 5 часот наутро.

Искористете го квалитетно времето поминато во домот, во кругот на семејството. За забава може да играте друштвени игри, да гледате филмови и серии, да читате книги, можеби и да си организирате домашно караоке, заеднички час по вежбање и слично.

Gostivarpress.mk сака да даде свој придонес во „тепање на здодевоста“ додека трае викенд полициксиот час, па со таа цел ќе направиме реобјави на интересни и безвременски текстови од рубрики коишто биле меѓу најчитаните на нашиот е-медиум.

Меѓу нив е рубриката „Еден ден со…“, во којашто наши сограѓани одговараат на прашања поврзани со нивното секојдневие, работа, хоби, размислувања, ставови и слично.

Се надеваме дека ќе успееме барем за кратко да ве забавуваме и оттргнеме од корона вестите.

Вчера (сабота) реобјавивме „Еден ден со..“: Владимир Николоски, Џезаир Реџепи, Јордан Џејмс Ивановски, Роберт и Ренато Димитриевски, Сарита Селмани и Марјан Јосифоски.

Денеска (недела) продолжуваме со: Андреа Андреевски, Наташа Јовановска, Агим Амети, Дана Крстеска, Ненад Савески, Магдалена Пејчиноска, Озан Адеми и Мирослав Попоски.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!